Providing you the best range of pet pesticide bottle, 200ml pharma pet bottle, 30ml pharma pet bottle, 400ml pharma pet bottle, 60ml pharma pet bottle and 500ml pharma pet bottle with effective & timely delivery.


₹ 13.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Capacity | 1000ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | Pet |
| Usage/Application | Pesticide Storage |
| Color | White |
| Size | 1 LTR |
| Brand | SKI |
| Country of Origin | Made in India |
To fulfill the demands and needs of our clients with Pet Pesticide Bottle. that are available in different colors, designs and sizes at market leading prices. All the bottles are designed and manufactured using superior quality preforms that are procured from the reliable vendors of the market. In addition to this, we check all bottles on various parameters to ensure flawlessness.
Features:
Flawless quality
Leak proof
Recyclable
Durable
Moisture resistant
Competitive price

₹ 3.55 / PieceGet Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | SKI |
| Usage | Pharma |
| Material | PET |
| Capacity | 200ml |

₹ 1.50 / PieceGet Latest Price
| Color | Amber |
| Material | Pet |
| Capacity | 30ml |
| Brand | SKI |
| Country of Origin | Made in India |
With rich industry experience and knowledge, we are engaged in offering 30ml Pharma PET Bottle. The offered pet bottles are used in pharmaceutical industry. These pet bottles are manufactured using top quality plastic and advanced technology. Offered pet bottles are tested by our high tech parameters in order to make certain the quality.
Features:
Unbreakability
Light weight
Precisely designed

₹ 5.30 / PieceGet Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Pharma |
| Material | PET |
| Capacity | 400ml |
| Brand | SKI |
Enriched with long experience in the industry, we are able to manufacture and supply supreme quality array of 400ml Pharma Pet Bottle. These Pharma Pet Bottle is ideal for various industrial products. Our Pharma Pet Bottle is very strong, have even dimensions and have very durable tight caps which are leakage proof. Furthermore, our Pharma Pet Bottle is highly appreciated by our wide clientele for its excellent designs, colors and flawless fabrication.
Features:

₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Size | 60 ml |
| Usage | Pharma |
| Brand | SKI |
| Material | PET |

₹ 5.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Pharma |
| Capacity | 500ml |
| Brand | SKI |
| Material | PET |

₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Material | PET |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Pharma |
| Capacity | 300ml |
| Brand | SKI |
300 ml hepto amber


₹ 2.40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 900 Piece |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 2.40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 900 Piece |
| Material | PET |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | Ski |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Use For Storage | Chemical |
| Neck Size | 25 MM |

₹ 2.25 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Pharma |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Glass |
| Country of Origin | Made in India |
Mukesh Bajaj (Proprietor)
Sai Kripa Industries
6-A, Industrial Estate, Polo Ground, Near Sharma Namkeen, Indore - 452015, Madhya Pradesh, India








