Our product range includes a wide range of 5l phenyl bottle, pet gripe water bottle, 500ml dispenser pet bottle, soda pet bottle, pet shampoo bottle and milk bottle.


₹ 16.50 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 5L |
| Material | Pet |
| Usage/Application | Phenyl |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | SKI |
Available in different capacities, our 5L Phenyl Bottle are designed in accordance with international quality norms & standards. All the jars are widely demanded by homes, shops and showrooms. We also have the capability to customize our jars as per customers' demands. Further, we check these jars on various parameters to ensure flawlessness.
Features:
Longer service life
Leak-proof nature
Moisture resistance
Air tight

₹ 3.40 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 130 ml |
| Material | PET |
| Usage/Application | Water Storage |
| Brand | SKI |
| Country of Origin | Made in India |
With the efforts of our professionals, we are able to provide an exclusive range of Pet Gripe Water Bottle. The offered water bottles are manufactured with advance techniques by using quality material. Our water bottles are used to store any liquid material for longer durations. These water bottles are available in different color & sizes to customers.
Features:
Long life
Excellent quality
Optimum capacity

₹ 7.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500ml |
| Material | PET |
| Size | 500 ml |
| Brand | SKI |
| Color | Transparent |
| Usage/Application | Liquid Storage |
| Weight | 36gm |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 2.3 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Bottle |
| Bottle Shape | Round |
| Capacity | 200ml |
| Usage/Application | Soda Storage |
| Material | PET |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | SKI |
| Country of Origin | Made in India |
With the help of our experienced engineers, we are able to design and develop Pet Soda Bottle. These bottles are widely demanded by several soda makers, retail and packaging industries. Apart from this, we provide all our bottles in different sizes, designs, shapes and colors at most competitive prices to fulfill the needs of customers.
Features:

₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Color | Any |
| Usage | Shampoo |
| Finishing | Good |
| Brand | SKI |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Material | PET |
| Capacity | 1 L |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3.35 / PieceGet Latest Price
Mukesh Bajaj (Proprietor)
Sai Kripa Industries
6-A, Industrial Estate, Polo Ground, Near Sharma Namkeen, Indore - 452015, Madhya Pradesh, India




