All Products Empty Bottle




₹ 3.75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Home Cleaning Essentials |
| Capacity | 1 L |
| Size | 1 ltr |
| Color | Transparent |
| Material | PET |
| Cap Type | Screw Cap |
| Use For Storage | Chemical |
| Brand | SKI |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 3.75 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 420 Piece |
| Capacity | 1L |
| Color | Transparent |
| Pattern | Diamond Design |
| Usage | Phenyl |

₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Material | Glass |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Phenyl |
| Cap Type | Screw Cap |
| Brand | SKI |

₹ 5.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 625 Piece |
| Capacity | 500ml |
| Material | PET |
| Color | Transparent |
| Brand | SKI |
| Usage/Application | Colin Storage |
| Cap Type | Spray Pump |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering our clients a premium quality range of Pet Colin Bottle. The offered pet colin bottles are provided in numerous sizes & color options to choose from. These pet colin bottles are manufactured using top quality material and advanced technology. Offered pet colin bottles are tested by our high tech parameters in order to make certain the quality.
Features:
Durability
High strength
Optimally finished

₹ 16.5 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Bottle |
| Usage/Application | Phenyl |
| Capacity | 5 ltr |
| Material | Pet |
| Weight | 82 gm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | SKI |
We are amongst the leading industries in the domain, engaged in offering high quality 4L Pet Phenyl Bottle. These phenyl bottles are manufactured with finest material as per with market norms. Offered phenyl bottles are appreciated by the patrons for their tamper resistant features. Customers can avail these phenyl bottles from us at nominal rates.
Features:
Superb finish
Cap choices and custom design
Precision-designed

₹ 10 / BottleGet Latest Price
| Capacity | 2L |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PET |
| Usage | Phenyl |
| Brand | SKI |
We are among the most reputed organizations, engaged in providing the customers with 2L Pet Phenyl Bottle. These jars are available in different colors, designs and shapes at most competitive prices. All the jars are manufactured using premium raw material and latest technology to ensure flawlessness.
Features:
Flawless quality
Durable
Recyclable
Leak proof
Moisture resistant

₹ 4.25 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Bottle |
| Capacity | 500ml |
| Brand | SKI |
| Material | Pet |
| Usage/Application | Dishwash Storage |
| Country of Origin | Made in India |
500 ml Dish wash


₹ 5.5 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Bottle |
| Capacity | 500 ML |
| Material | PET |
| Usage/Application | Dishwash Storage |
| Brand | Ski |
| Country of Origin | Made in India |
500 ml dish wash bottle

₹ 4.90 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 300 ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Spray Pump |
| Brand | Ski |
| Color | Transparent |
| Use For Storage | Room Freshener |
| Country of Origin | Made in India |
Room freshener bottle

₹ 5.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 630 Piece |
| Capacity | 400ml |
| Material | PET |
| Color | Transparent |
| Usage | Handwash Packaging |
| Brand | SKI |
| Country of Origin | Made in India |
500 ml Dish wash bottle

₹ 7.9 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Usage/Application | Toilet Cleaner |
| Capacity | 500 ml |
| Color | Blue |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | SKI |


₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Spray Pump |
| Brand | Ski |
| Color | Transparent |
| Use For Storage | Sanitizer |
| Shape | Round |
| Neck Size | 19 mm |


₹ 4.25 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 225ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Usage | Handwash |
| Brand | SKI |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 5.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 500ml |
| Material | PET |
| Shape | Flat |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Color | Transparent |
| Usage | Handwash |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 17.00 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Color | GREEN |
| Size | 5 litre |
| Brand | SKI |
| Freezer Safe | Yes |
| Crack Resistance | Yes |
| Cap Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |
Mukesh Bajaj (Proprietor)
Sai Kripa Industries
6-A, Industrial Estate, Polo Ground, Near Sharma Namkeen, Indore - 452015, Madhya Pradesh, India













